![](https://static.wixstatic.com/media/6850d8_b165a66670d248fabb297e2dcdf775dd~mv2.jpeg/v1/fill/w_600,h_332,al_c,q_80,enc_auto/6850d8_b165a66670d248fabb297e2dcdf775dd~mv2.jpeg)
Не секрет, що вивчення іноземної мови вимагає постійного запам’ятовування великої кількості нової інформації, в тому числі і нових слів. Саме цей факт може стати перешкодою на шляху до успіху у цій справі, адже перспектива витрачати весь вільний час на зубріння (пам’ятаємо величезні списки слів, які ми безуспішно намагались завчити в школі) відбиває усе бажання навіть почати.
То як же ж таки вивчити ті слова і не зійти з розуму? Насправді, існує безліч технік і секретів, знаючи які, ви значно полегшите цей процес, і я із задоволенням поділюся ними з вами.
Правило 1. Жодних списків. Запам’ятовування великої кількості розрізненої інформації може перетворитись на тортури. Наш мозок не може обробляти великі обсяги слів за раз, він схожий на губку, яка може увібрати в себе лише певну кількість рідини, тому марно сподіватись зібрати за її допомоги відро води за один прийом, зайва вода буде просто витікати, а от зробити це за кілька підходів цілком ймовірно.
Обмежтесь невеликою кількістю слів для запам’ятовування, десь від 5 до 30 слів на день залежно від того, чи хочете ви це слово активно вживати (активний словниковий запас) чи просто впізнавати його в контексті (пасивний словниковий запас). Тут секрет у систематичності, краще потроху часто, ніж багато але рідко, не можна ж наїстися один раз на цілий місяць, правда? Встановіть денний мінімум і дотримуйтеся його.
Правило 2. Контекст це наше все. Щоби запам’ятати слово, не завжди достатньо просто прочитати і повторити його.
Ви, мабуть, помітили, що деякі слова запам’ятовуються швидко, а інші просто не лізуть в голову. Чому це так? Знову ж таки, секрет криється в роботі мозку. Протягом дня ми сприймаємо неймовірну кількість даних, ми бачимо безліч людей, об’єктів, зображень, але запам’ятовуємо лише ті з них, які мають для нас значення, є нам знайомими або здались незвичними.
Так, з усіх чоловіків ми звернемо увагу на тих, які схожі на людей, що ми знаємо, які нас цікавлять як потенційні партнери (тобто нам подобаються), або якщо ми помітимо щось нетипове, ну, скажімо, якщо той чоловік був у спідниці, інші ж чоловіки пройдуть повз нашу увагу.
Так само відбувається зі словами. Якщо слово схоже на слово у рідній мові, ми легко його вчимо (fruit – фрукти), також таку схожість можна знайти або придумати ( наприклад, thumb- великий палець руки звучить схоже з українським словом САМ, тобто один, який стоїть окремо від інших, що якраз стосується розташування великого пальця на руці).
Слова, які дивно звучать або нам чомусь подобаються, теж не викликають проблем. Наприклад, cucumber чи aubergine. Інші ж слова самі не запам’ятовуються, тому тут працюють кілька методів. Дайте вашому мозкові зрозуміти, що слово вам потрібне, тоді є шанси, що він не викине його у смітник під час нічного прибирання.
Вжийте його у контексті, який має для вас значення. Так, я кілька разів зустрічала слово locus (сарана), однак якби мене попросили вжити це слово, я би його не згадала, бо воно було мені не потрібно до тих пір, поки я не почала розповідати своїй американській подрузі Ненсі про те, як мій кіт упіймав сарану. Після цього я вже добре пам’ятаю це слово.
Наявність англомовних друзів не є обов’язковою, друзі і ситуації можуть бути уявними, просто подумайте, що би ви могли сказати зі словом, яке вивчаєте.
Правило 3. Повторення і ще раз повторення. Зробіть список слів і збережіть його у телефоні, я, наприклад, використовую для цього таблиці exel, при чому я просто копіюю слово і його визначення з онлайн словника (Oxford чи Cambridge Dictionary online), а також приклад контексту, в якому це слово вживається.
Можна також зробии карточки, використовуючи апку Ouizlet, гарно працюють стікери та інші методи, головне вертатись до слова стільки разів, скільки необхідно для засвоєння.
Правило 4. Вчіть слова групами, якщо вчите якесь слово, знайдіть до нього синоніми, антоніми, похідні від нього слова, таким чином ви запам’ятаєте вже не одне, а кілька слів за раз. Наприклад, increase антонім decrease, синоніми rise, go up, похідні слова increasing, increasingly, маєм 5 слів замість одного.
Правило 5. Зверніться до походження слова, мені завжди допомагає розуміння того, чому саме дане слово має таку форму. Це гарно працює з фразовими дієсловами, які мало хто любить саме за те, що їх нібито важко вчити через усі ті частки, що змінюють значення основного дієслова. Однак, знаючи їх значення окремо, дуже легко здогадатись, що означає то чи інше фразове дієслово в цілому. Візьмемо дієслово stand up for, яке означає підтримати, відстоювати. Якщо знати, що stand – стояти up – вверх for – за, можна зрозуміти, що все то вкупі означає встати за когось, тобто підтримати.
Власне, ви можете придумати і свої правила, головне, щоби вони працювали саме для вас, і пам’ятайте, що нічого не отримує той, хто нічого не робить.